İşletmede Mesleki Eğitim Başvuru Sonuçları

İşletmede Mesleki Eğitim Başvuru Sonuçları için Tıklayınız

Kabul alan öğrencilere firma bilgileri iletilecektir. Kabul alan öğrenciler için gerekli formlar aşağıda gösterilmiştir.

Başvuruda Teslim Edilmesi Gereken Evrakları

Başvuru ve Kabul Koşulları

  1. Öğrenciler, İşletmede Mesleki Eğitim yapacakları işyerlerini kendileri bulmakla yükümlüdür. Buna ek olarak Üniversite de çeşitli firma/kuruluşlarla protokol yapmış olabilir. Eğer öğrenci hali hazırda protokol yapılmış kurumlardan birini tercih edecekse, güncel işyeri/kuruluş listesi için bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonu ile iletişime geçmelidir.
  2. Öğrenci, hali hazırda protokol imzalanmış olan firma/kuruluşları tercih etmesi durumunda genel ağırlıklı not ortalamasının en az 2,00 olması, Bahar döneminde Devam zorunluluğu olan dersin olmaması ve (5i kapsamındaki dersler dışında) alttan 2 dersten fazla dersinin olmaması gerekmektedir.
  3. Öğrenci, İşletmede Mesleki Eğitim dersi başvurusu için akademik takvimde belirlenen ders kayıt haftasından 15 gün önce başvuru formunu doldurup transkripti ile birlikte Bölüm Uygulamalı Eğitimler ve Staj Komisyonuna müracat eder.

Samsun Üniversitesi İşyeri Eğitimi Protokolü için tıklayınız.

Formlar

410 kez görüntülendi
Öğrenci Destek Hattı